Bierzemy udział w konkursie!

Nasza szkoła zgłosiła się do konkursu "Jabłonki - kwitnąca szkoła". Poniżej można zapoznać się z naszym zgłoszeniem.

Nazwa jabłoni: KUŃCIÓW

Osoba tak niezwykła jak jej nazwisko! Pani Irenka Kunciów, Irenka, bo tak       o niej mówią Ci, którzy ją pamiętają, i ci, którzy znają ją z opowieści – czyli wielu, wielu pręgowian.

Trudno uwierzyć, jaka była aktywna i pomysłowa – ciężko pracowała, jak to ludzie na wsi; troszczyła się o rodzinę, wychowała czworo dzieci i wnuki; wspierała ludzi w sprawach urzędowych, tłumaczyła z języka niemieckiego, stale organizowała jakieś wydarzenia. Jak mówią – wulkan energii, a przy tym serdeczna, ciepła i uśmiechnięta.

Nas zachwyca najbardziej  stworzenie klubu Ruchnaprzeciwko kościoła; miejsca, w którym - w czasach bez telewizji i Internetu -  organizowała spotkania, szkolenia, prelekcje, potańcówki – pomagała ludziom odetchnąć, trochę się uczyć, ale przede wszystkim cieszyć się życiem i sobą nawzajem. Taka dobra, mała społeczność –  jak w filmie.

Lubiła ludzi, jabłonie na pewno także.

Nam też się marzy klub, bo podobno … niedaleko jabłka od jabłoni.

Może to będzie klub Pod Jabłonią Kuńciów?

N.Ś.

Data dodania: 2023-03-11 15:15:11