700-LECIE PRĘGOWA - odwiedź stronę internetową i bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Czekolada

Czekolada

Przyjechała do nas fabryka  czekolady i dzieci zostały zanurzone w fascynujący świat czekolady. W trakcie wizyty uczniowie nie tylko mogli obserwować proces produkcyjny, ale również dowiedzieli się, z jakich składników powstaje ta pyszna słodycz.

 

Fabryka ABC Animacje i Warsztaty dla dzieci zaprezentowała uczniom różnorodność surowców używanych do produkcji czekolady, w tym kakaowca. 

Podczas interaktywnej prezentacji dzieci miały okazję dowiedzieć się, jakie są etapy produkcji czekolady - od zbioru ziaren kakaowych po finalne formowanie tabliczek.

 

W trakcie warsztatów uczniowie mieli także okazję zapoznać się z różnymi rodzajami czekolady, takimi jak mleczna, gorzka deserowa, biała a nawet różowa ???. 

 

Dzieci tego dnia wzięły czynny udział w tworzeniu własnych, unikatowych czekolad. Pod okiem specjalistów z fabryki, każdy uczeń mógł skomponować własną mieszankę składników, nadając swojej czekoladzie niepowtarzalny smak. To wyjątkowe doświadczenie pozwoliło dzieciom zrozumieć, jak istotny jest proces kreatywnego tworzenia i jakie umiejętności są potrzebne do produkcji słodyczy.

 

Na zakończenie wizyty, z myślą o zbliżającym się Dniu Babci i Dziadka, dzieci mogły wykonać personalizowane czekolady dla swoich ukochanych dziadków. 

Każda czekolada była nie tylko smaczna, lecz również miała wyjątkową etykietę. 

To wydarzenie nie tylko dostarczyło wiedzy, ale także wzbogaciło uczniów o doświadczenie praktyczne i umiejętność dzielenia się radością tworzenia z innymi.

Dziekujemy ? jeszcze raz Paniom z Fabryki Czekolady❤️ a Dziadkom z okazji ich święta życzymy dużo ZDRÓWKA ❤️???

Data dodania: 2024-01-23 13:31:23
Data edycji: 2024-01-23 13:35:18
Ilość wyświetleń: 33

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski
Gmina Kolbudy
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej