Czytamy z sercem. - Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Pręgowie

Czytamy z sercem.

III Ogólnopolska akcja czytelnicza "Czytamy z Sercem" byÅ‚a wyjÄ…tkowÄ… inicjatywÄ… szkolnÄ…, w której udziaÅ‚ wzięły dzieci, rodzice oraz szkoÅ‚a. Celem tej akcji byÅ‚o promowanie miÅ‚oÅ›ci do czytania i literatury oraz rozwijanie umiejÄ™tnoÅ›ci czytania wÅ›ród uczniów. Akcja ta okazaÅ‚a siÄ™ nie tylko inspirujÄ…ca, ale także angażujÄ…ca i peÅ‚na twórczych dziaÅ‚aÅ„. Przez caÅ‚y tydzieÅ„ dziaÅ‚o siÄ™ wiele każdego dnia.

Opis przebiegu akcji:

1.Spotkania czytelnicze: W trakcie projektu odbywaÅ‚y siÄ™ spotkania czytelnicze w klasach. Uczniowie mieli okazjÄ™ wysÅ‚uchać tekstów o sercu czytanych przez rodziców, nauczycieli oraz dyrektora szkoÅ‚y. NastÄ™pnie mogli omawiać je w grupie. Te spotkania byÅ‚y nie tylko okazjÄ… do dyskusji na temat treÅ›ci książek, ale również do dzielenia siÄ™ swoimi refleksjami i wrażeniami.

2.ZajÄ™cia czytelniczo- plastyczne: Jednym z kreatywnych aspektów projektu byÅ‚o tworzenie prac plastycznych po wczeÅ›niejszym wysÅ‚uchaniu fragmentu książki o sercu. Teksty czytane byÅ‚y przez dyrektora szkoÅ‚y, rodziców oraz nauczycieli. Uczniowie realizowali w projektach myÅ›l przewodniÄ… SERCE. Dzieci miaÅ‚y możliwość wyrażenia swoich myÅ›li i emocji na temat lektur poprzez sztukÄ™. PowstaÅ‚y wspaniaÅ‚e ilustracje, plakaty ,rysunki oraz prace przestrzenne. Uczniowie wypeÅ‚niali również różne karty edukacyjne. W ramach akcji uczniowie mogli posÅ‚uchać przez stetoskop bicia swojego serca przed i po wysiÅ‚ku. Mierzono uczniom również ciÅ›nienie i tÄ™tno. OdbyÅ‚y siÄ™ również zajÄ™cia podczas których uczniowie oglÄ…dali edukacyjnÄ… bajkÄ™ pt. „ByÅ‚o sobie życie” miaÅ‚a ona na celu propagowanie wiedzy i edukacji.

3.Spacer serc: Ze wzglÄ™du na miejsce zamieszkania ( wioska) mamy bardzo maÅ‚o przechodniów zmodyfikowaliÅ›my zadanie na PODCHODY Z SERCEM dla dzieci, rodziców i nauczycieli. ZostaÅ‚a wyznaczona trasa , na której umieszczono 4 punkty kontrolno-zadaniowe, podczas których uczestnicy musieli rozwiÄ…zywać zagadki oraz wykonywać zadania. TrasÄ™ można byÅ‚o pokonać pieszo, na rowerze, hulajnodze. Do akcji wÅ‚Ä…czyÅ‚y siÄ™ caÅ‚e rodziny okoÅ‚o 80 osób. NajmÅ‚odsza uczestniczka miaÅ‚a 6 miesiÄ™cy.

W punktach zadaniowych trzeba byÅ‚o:

- z wykreÅ›lanki wykreÅ›lić 9 sÅ‚ów zwiÄ…zanych z sercem,

-obrać marchewkÄ™ albo ogórka nastÄ™pnie zjeść je ze smakiem,

-uÅ‚ożyć oÅ›miosylabowÄ… dwuwersowÄ… rymowankÄ™ z sercem w tle .Na koniec przed szkoÅ‚Ä… odbyÅ‚o siÄ™ rodzinne rysowanie serc. Można też byÅ‚o skosztować pysznych pieczonych ziemniaków, które serwowane byÅ‚y z różnymi sosami i zdrowymi surówkami .To byÅ‚a doskonaÅ‚a okazja do Å‚Ä…czenia zabawy i spÄ™dzania czasu razem.

4.Wspólna integracja: Akcja "Czytamy z Sercem" byÅ‚a również okazjÄ… do integracji spoÅ‚ecznej. Dzieci, rodzice i nauczyciele spÄ™dzali razem czas, rozmawiajÄ…c o książkach, wspólnie tworzÄ…c prace plastyczne oraz biorÄ…c udziaÅ‚ w podchodach. To budowaÅ‚o wiÄ™zi miÄ™dzy uczestnikami projektu i tworzyÅ‚o przyjaznÄ… atmosferÄ™ .

5.Udział w konkursie na przestrzenny model serca ludzkiego:

W ramach naszych zajęć edukacyjnych, uczniowie mieli okazjÄ™ zgÅ‚Ä™bić tajniki anatomii i funkcji serca. To byÅ‚a fascynujÄ…ca podróż przez ukÅ‚ad krążenia, a prace, które powstaÅ‚y, byÅ‚y niezwykle imponujÄ…ce.

Projekt "Czytamy z Sercem" okazaÅ‚ siÄ™ sukcesem, ponieważ poÅ‚Ä…czyÅ‚ edukacjÄ™ z zabawÄ…, twórczość plastycznÄ… i wspólnÄ… integracjÄ™. Dzieci, rodzice i nauczyciele mieli okazjÄ™ czerpać radość z czytania i dzielić siÄ™ swojÄ… miÅ‚oÅ›ciÄ… do książek. To nie tylko rozwijaÅ‚o umiejÄ™tnoÅ›ci czytelnicze, ale także budowaÅ‚o wiÄ™zi miÄ™dzyludzkie i ksztaÅ‚towaÅ‚o spoÅ‚ecznÄ… kulturÄ™ czytelniczÄ…. Projekt ten pozostawiÅ‚ trwaÅ‚e wspomnienia i zachÄ™ciÅ‚ do dalszego odkrywania Å›wiata literatury.

DziÄ™kujemy za fascynujÄ…cÄ… przygodÄ™

SzkoÅ‚a Podstawowa im. Kawalerów Orderu UÅ›miechu w PrÄ™gowie!

Data dodania: 2023-10-06 09:42:00
Data edycji: 2023-10-06 09:51:20

Dzieje chemii i przemysÅ‚u chemicznego biegnÄ… dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji koÅ„cowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepniÄ™cia fali wielkiej ewolucji.