Dzień warzyw i owoców

W piątek 26.10 w kasie IIIA w ramach działań promujących zdrowe odżywianie i edukacje żywieniowa wśród dzieci został zorganizowany „Dzien warzyw i owoców”. Była to doskonała okazja ,aby podkreślić znaczenie spożywania warzyw i owoców w codziennej diecie. Najważniejsza częścią tego dnia było przygotowanie przez uczniów posiłku w formie tortilli z warzywami. Dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych,podczas których uczyli się jak przygotowac zdrowe i smaczne drugie śniadanie . Mogli wybierac spośród różnych składników , takich jak papryka,oliwki,pomidory ,ogórki,sałata ,ser feta i wiele innych , aby stworzyć własne wariacje tortilli.Po przygotowaniu tortilli dzieci miały okazje zasiąść razem i podzielic się swoimi kulinarnymi dokonaniami. To była nie tylko świetna okazja do rozwijania umiejętności kulinarnej ,ale także do nauki współpracy ,komunikacji i dzielenia się posiłkiem z innymi. Dodatkowo tortille z warzywami dostarczają dzieciom wartości odżywcze i zdrowe składniki, co jest ważne dla ich rozwoju i zdrowia.

Data dodania: 2023-10-30 13:18:51
Data edycji: 2023-10-30 13:22:36