''Każdy zawód jest ważny''

4 czerwca klasa II a, w ramach innowacji pedagogicznej pt. "Każdy zawód jest ważny", miała wyjątkową okazję gościć na zajęciach panią policjantkę z Komisariatu Policji w Kolbudach. To spotkanie było nie tylko pouczające, ale również niezwykle inspirujące dla naszych młodych uczniów.

Pani policjantka szczegółowo opowiedziała o ścieżce kariery, jaką trzeba przejść, aby zostać policjantką lub policjantem. Zwróciła uwagę na znaczenie edukacji, zachęcając dzieci do pilnej nauki i dążenia do ukończenia studiów wyższych. Przekazała również wiele cennych informacji na temat możliwości awansu zawodowego w policji, co z pewnością zmotywowało uczniów do myślenia o przyszłości w tych kategoriach.

Kolejnym punktem programu było zapoznanie się z radiowozem i jego wyposażeniem. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska, jak wygląda wnętrze radiowozu, jakie funkcje pełnią poszczególne urządzenia i jak są wykorzystywane w codziennej pracy policji. To było dla nich niesamowite przeżycie, które na długo pozostanie w ich pamięci.

Największe wrażenie na uczniach zrobiło jednak uświadomienie sobie, że policjantką jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią, co pokazuje, jak odpowiedzialna i pełna poświęcenia jest to praca.

Jesteśmy bardzo wdzięczni pani policjantce za poświęcony czas i zaangażowanie. Dzięki niej uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę, zrozumieć, jak ważna jest praca policji, i być może niektórzy z nich zainspirują się do podjęcia podobnej ścieżki zawodowej w przyszłości.

Dziękujemy za tę niezapomnianą lekcję i czekamy na kolejne równie inspirujące spotkania!

Data dodania: 2024-06-07 10:59:05
Data edycji: 2024-06-07 10:59:37