Konkurs informatyczno- matematyczny

Uczniowie, dla których komputery, łamigłówki i złożone zadania z jedną, a nawet wieloma? niewiadomymi nie mają tajemnic spotkali się w Szkole Podstawowej w Pręgowie, aby powalczyć o laury w Gminnym Konkursie Informatyczno – Matematycznym. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas VI-VIII ze szkół gminnych oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. dr Wandy Błeńskiej w Kowalach.

Zanim młodzież zasiadła do komputerów i przygotowanych zadań konkursowych odbyła się krótka rozgrzewka, do której przystąpili także zaproszeni goście. Uzbrojeni w notesy i długopisy także musieli wykazać się matematyczną wiedzą i umiejętnością kojarzenia faktów i logicznego wyciągania wniosków.

Do tablicy – dosłownie i w przenośni - wywołany został również wójt Andrzej Chruścicki. Przedstawione przez samorządowca rozwiązanie z akceptacją przyjęte zostało przez skrupulatne, matematyczne grono pedagogiczne. ?

Po takim wstępie uczniowie przeszli do sali, a goście mogli próbować swoich sił w przygotowanych na stolikach łamigłówkach.

O tym kto najlepiej poradził sobie z konkursowymi zadaniami dowiemy się za kilka dni, gdy jurorzy podliczą punkty i ogłoszone zostaną wyniki.

Data dodania: 2024-02-23 22:33:10
Data edycji: 2024-02-23 22:34:04