Konkurs Kolęd Kaszubskich

11 stycznia w Sali Koncertowej Urzędu Gminy w Kolbudach odbył się VI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek Kaszubskich, którego celem jest popularyzacja folkloru kaszubskiego oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej. Dzięki konkursowi pięcioro uczniów z klasy IV oraz troje uczniów z klasy V miało okazję zaprezentować swoje talenty wokalne oraz umiejętności językowe. Nasi uczniowie pod opieką Anny Kamińskiej i Magdaleny Stanisławek wzięli udział w kategorii klas IV - VI zdobywając odpowiednio:
uczniowie z klasy IV - miejsce III
uczniowie z klasy V - miejsce II
Nagrody laureatom konkursu wręczył wójt Andrzej Chruścicki, któremu asystowali przedstawiciele lokalnego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego - Beata Richert oraz Jerzy Kreft.

Uczestnikom konkursu gratulujemy.

Data dodania: 2023-01-13 11:02:32